Študentski svet stanovalcev Študentskih domov Univerze v Mariboru (ŠSSŠD UM) skrbi za pravice stanovalcev študentskih domov, sodeluje v organih študentskih domov in organizirajo obštudijske aktivnosti za stanovalce. Člani Študentskega sveta stanovalcev in ostali predstavniki domov se srečujemo na rednih, izrednih in korespondenčnih sejah, ki jih sklicuje in vodi predsednik študentskega sveta. Seje so javne, tako da se jih lahko udeležite vsi, ki za to izkažete interes.

Naša prisotnost v organih ŠD in Univerze v Mariboru:

• Disciplinsko sodišče 1. stopnje študentskih domov (zastopata nas član in nadomestni član);
  • Komisija za ovrednotenje kakovosti (zastopa nas predsednik študentskega sveta stanovalcev);
  • Strokovni svet (zastopa nas predsednik študentskega sveta stanovalcev);
  • Študentski svet UM (zastopata nas član in nadomestni član).

Na sejah:

• načrtujemo projekte in obštudijske aktivnosti za študente,
  • obravnavamo in dajemo mnenja o delovanju študentskih domov,
  • volimo naša predstavnika v Študentski svet UM in imenujemo naše predstavnike v zgoraj omenjenih organih,
  • zavzemamo se za pravice študentov.

Vabila in zapisniki sej

Naši projekti in obštudijske dejavnosti:

• Zdrav življenjski slog (organizirane vadbe, športni turnirji, disko drsanje...),
  • dejavnosti za mentalno zdravje (zvočne kopeli, pogovori s študenti psihologije, meditacije...),
  • izdelava rastlinskih terarijev in študentskih vrtičkov,
  • domska igralnica družabnih iger,
  • slovenski tradicionalni zajtrk,
  • koledarji,
  • božičkovanje,
  • stand up,
  • LAN party in tarok turnir.

Kako potekajo volitve v Študentski svet?

Redne volitve v Študentski svet javno razpisuje prorektor za študentska vprašanja UM, praviloma v prvi polovici študijskega leta. Člani Študentskega sveta (predstavniki domov) se volijo na podlagi splošne in enake volilne pravice na splošnih, neposrednih in tajnih volitvah izmed študentov posameznega doma. Pravico voliti in biti voljen ima vsak stanovalec ŠD UM, ki ima na dan glasovanja status študenta.

Trenutni predstavniki posameznih študentskih domov so:

• 3. dom: Žiga Pušnik
  • Depandansa: Maša Breznik